Všetky naše aktivity

Od apríla do novembra poskytuje naša veselá rybárska komunita zdravý pobyt v prírode a rozvíjanie dôležitých charakterových vlastností ako je trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplinovanosť. Odmena potom prichádza v podobe úlovku, či dobrého pocitu z neustáleho zdokonaľovania a nadobudnutých priateľstiev.

Namiesto počítačovej konzoly skrutkovač, pílka, dláto, meter, svorky, lepidlo, brúsny papier, moridlo, vosk, štetec ... a ešte kopa ďalšieho náradia, je k dispozícii chlapcom, ktorí sa chcú naučiť základné stolárske a technické zručnosti.

Počas školského roka organizujeme hudobné workshopy pre deti od 10r a tinedžrov, ktorí majú záujem naučiť sa základy popového štýlu hrania na gitare, bicích alebo sa naučiť moderné rytmy na veľmi obľúbenom hudobnom nástroji zvanom cajon (kachún).

Počas teplých dní a priaznivého počasia pripravuje talentovaný vysokoškolák Miško pre deti vynikajúce zábavné tenisové tréningy na prenajatých kurtoch pri škole Kysucká. Deti si tiež môžu zahrať basketbal, futbal, či iné loptové hry. (V zminých mesiacoch prenajímame školské telocvične).

Pravidelný nácvik krásnych gospelových piesní s posolsvom je otvorený pre všetky vekové kategórie. Vítaný je každý, kto rád spieva.

Každý deň v týždni počas celého leta organizujeme outdoorové aktivity a postupne pridávame ďalšie športové aktivity.

Študijná knižná ZOOMka vznikla počas kovidových rokov v marci 2021. A dodnes je to náš spoločný bezpečný podporný priestor, kde študujeme knihy, na nekonečné množstvo praktických tém, ktoré nás ťahajú k Bohu a k Jeho zámerom pre náš život. Sme komunitou žien, ktoré sa povzbudzujú kráčať v Duchu Svätom jediným smerom - za Ježišom. Zdieľame sa,...

Pozri si zoznam kníh, ktoré sme doteraz preložili, a na ktorých pracujeme, možno nájdeš, čo potrebuješ. Ponúkame ich zdarma, aby mohli byť ďalej používané na misíijne účely, skupinky a učeníkovanie.

V angličtine je nespočetné množstvo kresťanských podcastov na témy, ktoré inšpirujú ženy k tomu, ako žiť skutočne naplnený život s Bohom, ako prehlbovať vzťah s Ním, viac sa zakotviť v Božom Slovo, či ako nachádzať svoje povolanie a poslanie. A my sme veľmi nadšení, ža môžeme taký vytvárať i v slovenčine.

Koncom februára, keď kvôli vojne na Ukrajine začali utekať rodiny preč z krajiny, náš lokálny zbor AC v Senci otvoril priestory bytu v podkroví modlitebne a zveril nám prácu s nimi. V spolupráci z AC v Košiciach, ktorá promptne koordinovala presun utečencov, sme poskytovali ubytovanie, stravu, šatstvo, lekárske vyšetrenia, vybavenie dokladov a...

Deti nemôžu dlhodobo ostať bez školy. Senecké školy sú predimenzované a preto sme počas prvého polroka 2022/23 poskytli provizórnu školu pre záujemcov, kým mesto Senec neotvorí plánovanú adaptačnú školu pre deti z Ukrajiny, ktoré sú doma bez vzdelávania už pól roka (nerátajúc dlhé obdobie dištančnej výučby počas pandémie),

S našimi krúžkami, workshopmi a prednáškami na rôzne témy cestujeme aj po iných miestach a mestách.