Študijná zoomka pre žienky

08.11.2022

Študijná knižná ZOOMka vznikla počas kovidových rokov v marci 2021. A dodnes je to náš spoločný bezpečný podporný priestor, kde študujeme knihy, na nekonečné množstvo praktických tém, ktoré nás ťahajú k Bohu a k Jeho zámerom pre náš život. Sme komunitou žien, ktoré sa povzbudzujú kráčať v Duchu Svätom jediným smerom - za Ježišom.  Zdieľame sa, modlíme sa jedna za druhú a nech hovoríme o čomkoľvek - uctievať Ho vo všetkom, to je vždy naše krédo.... o  tom je naše zoom štúdium Som uctievačom.

 Kedy zoom prebieha a ako

Každý utorok o 18:00 sa pripneme na ZOOM link, či už so zapnutou kamerou alebo bez (kvôli deťom máme v tomto úplnú slobodu) a preberáme vždy naraz jednu kapitolu. Zdieľame popri tom svoje myšlienky,  procesy, či výzvy,  i svoje výhry a svedectvá. A je ohromne obohacujúce počúvať to, čo ktorá zažíva vo svojom kráčaní s Duchom Svätým, ako nás formuje Božie Slovo. 

Od 18:00 do cca 20:00 je spoločné štúdium a potom, kto má ešte priestor a čas, môže ostať na spoločných modlitbách, ktoré trvajú cca do 21::00. Znovu sa každá môže odpojiť, či znovu pripojiť podľa potreby. Modlitby sú priestorom, kde môžeme predkladať svoje osobné potreby, modliť sa za jedna druhú, vnímať pôsobenie Ducha Svätého a modliť sa i prorokovať Jeho vnuknutia. Je to veľmi vzácny čas, pretože je to jedinečná príležitosť roznecovať a používať dary Ducha, ktoré do nás vložil. Je neuveriteľné, že i cez zoom je to možné, ale skutočne je. Pripoj sa a uvidíš.

Čo študujeme a ako sa zapojiť

Cieľ je učenícky - aby každá, čo prejde knižkou, mohla s ňou začať svoju vlastnú skupinku, tam kde je a ako ju Pán vedie (naživo či online). Momentálne máme k dispozícii 4 zoom meetingy v mesiaci, ktoré nám zdarma poskytuje tréningové centrum Compass v Žiline, za čo sme veľmi vďačné! Saška Lenartová a Katka Šterba vedú jeden zoom meeting v mesiaci a ja s ďalšími žienkami vedieme ostatné dva meetingy. 

Momentálne študujeme:

Momentálne študujeme Príbeh manželstva od Johna a Lisa Beverovcov. Tieto knihy sú zdarma a nachádzajú sa aj v slovenskom jazyku v aplikácii Messenter X. Nájdeš k nim aj videá na počúvanie pozeranie a množstvo ďalšieho učeníckeho materiálu.  Pozri si aj aktuálny kaledár a všetky aktuálne info nájdeš na FB stránke Som uctievačom.
Túto knihu si možeš stiahnuť zdarma na linku a tiež sú k nej k dispozícii videá v slovenčine. 

Jeseň zima 2023

K nášmu spoločnému štúdiu sa môžeš pripojiť kedykoľvek, aj uprostred knihy, Stačí sa pridať sa do FB skupiny Som uctievačom, kde nájdeš vždy aktuálne oznamy,  info, povzbudenia, modlitebné potrebay a naše vzájomné interakcie.

 

Anonymný formulár

Do popisu možeš bezpečne a anonymne zadať svoju otázku, na ktorú by si chcela počuť diskusiu na našich zoomkach.

Knihy, ktoré sme študovali 2021/22


Kniha od Johna Bevere Znásob svoj Bohom daný potenciál je o hľadaní Božieho zámeru a povolania vo svojom živote a o tom, ako sa obrátiť od priority seba k priorite Božieho kráľovstva.

Uhas môj večný smäd - Satisfy my thirsty soul od Linda Dillow. Čo to znamená žiť v uctievaní Boha? Prvý krát sme objavovali tieto transformújúce pravdy od 8.4. - 17.6. 2021.

DRUHÉ KOLO prebehlo pod vedením Sašky Lenhart. Ballovej každý od 11.1. do 31.5. 2022 

Knihu nájdeš na linku:

Spokojná - Calm my anxious heart od Linda Dillow. Každý druhý utotok od 26.10.21 - 1.3.22. Kniha plná ohromných príbehov o tom, že nie vonkajšie okolnosti, ale iba naše vnútorné nastavenie a perspektíva určuje rytmus našeho života. 

Knihu nájdeš na linku: